Društvo

hpdperun_logo

Povijest društva

Dana 26. travnja 2013. godine održana je osnivačka skupština planinarskog društva Perun , na kojoj je dogovoreno da će u suradnji sa Hrvatskom gorskom službom spašavanja biti zaduženo za čišćenje planinarskih puteva na Perunu, održavanje planinarskih škola za djecu za područja Općine Podstrana, organiziranje izleta, te mnogih drugih aktivnosti s naglaskom na djecu. Članovi planinarskog društva će se ujedno usmjeravati na izbobrazbu i osposobavljavanje za krizne situacije posebno akcije spašavanja.

Tijela planinarskog društva čine:

• Predsjednik Denis Čulo
  • Podpredsjednik Ivica Lolić
  • Tajnica Jadranka Duvančić

Izvršni odbor:

• Milan Rajič
  • Frane Marušić
  • Frane Šuško
  • Vicko Amižić
  • Darijo Danolić
  • Iris Prebeg

Sud časti:

• Marina Tariba
  • Duje Matešan

Nadzorni odbor:

• Ivo kaštelančić
  • Karlo Lolić
  • Damir Duvančić

Skupštini su nazočili Stipe Božić, načelnik općine Miran Tomasović,te brojni predstavnici planinarskih udruga. Planinarsko društvo je odmah počelo sa radovima na održavanju i čišćenju planinarskih puteva na Perunu, s izgradnjom skloništa, a u planu je i izgradnja penjališta, te pristupnog puta stijeni. U planovima za jesen je i održavanje planinarske škole te sportsko penjačke škole za sve uzraste, gdje bi se podučavalo osnovama sigurnosti u planini, pružanje prve pomoći, te snalaženju u prirodi u slučaju nezgode,itd…

Pohodi društva

Dosad su održana tri planinarska pohoda, gdje je zabilježen velik interes planinaraveć u početku, te smo time jako zadovoljni. Posebno nam je drago što osim planinara, postoji i određen broj entuzijasta koji nemaju planinarskog iskustva, ali im se već nakon prvog našeg pohoda toliko svidjelo, da su nam se pridružili i u naša druga dva pohoda. Prisustvovali smo i čišćenju plaže porat-Sv.Martin.

Prvi pohod održan 04.05.2013. na Perun, drugi 18.05.2013. na Mosor,a treći 02.06.2013.na Omišku Dinaru.

Otkrivajmo planine zajedno – Planinarsko Društvo Perun !